03.10.2018

Nowość! GLUCO test w Dębski Clinic.

 

Z myślą o naszych Pacjentkach do naszej oferty dodany został GLUCO test - odpowiednik glukozy 75g w saszetkach (smak pomarańczowy i cola).

Preparat polecany jest  kobietom w ciąży, aby badanie tolerancji glukozy było przyjemniejsze.

Zapytaj o GLUCO test w recepcji Dębski Clinic.

Informacja od producenta:

GLUCO test stosujemy:

· w celu wykonania doustnego testu tolerancji glukozy (krzywej cukrowej) – wg wskazań lekarskich

· w stanach hipoglikemii u osób z rozpoznaną cukrzycą (np. po przedawkowaniu insuliny)

· w stanach niedoboru węglowodanów

· w stanach wyczerpania (np. po długotrwałym wysiłku fizycznym)

 

31.10.2016

Choć powszechnie uważa się, że ciąża to nie choroba, a poród to w zasadzie dla kobietyczynnośćfizjologiczna,nie można nie zauważyć, że niosą one jednak ze sobą często znaczne obciążenie dla organizmu i mogą wiązać się z pojawianiem się różnego rodzaju dolegliwości. Część z nich ustępuje samoistnie wraz z wycofaniem się zmian ciążowych w organizmie kobiety, ale niektóre mogą utrzymywać się trwale i wymagać konkretnych działań terapeutycznych w przyszłości.

 

 

      Podczas ciąży często występują:

 • -bóle kręgosłupa
 • -bóle spojenia łonowego
 • -drętwienia i bolesność dłoni
 • -rozejście mięśni prostych brzucha

 

 

 

 

W wyniku porodu nierzadko może dojść do:

 • -wysiłkowego nietrzymania moczu
 • -obniżenia narządu rodnego (macicy, ścian pochwy)
 • -urazów tkanek miękkich w obrębie pochwy i krocza
 • -urazów w obrębie głębokich struktur dna miednicy,
 • -nietrzymania kału i gazów
 • -rozciągnięcia pochwy
 • -bólu podczas stosunku
 • -obniżenia satysfakcji z życia seksualnego

 

Właściwa opieka okołoporodowa – rozpoczęta przed porodem i kontynuowana po porodzie - pozwala nie tylko łagodzić czy wręcz niwelowaćewentualne problemy, ale także daje możliwość zapobiegania wielu z nich. W Dębski Clinic kobiety ciężarne mają możliwość skorzystania z konsultacji fizjoterapeuty uroginekologicznego, który pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji na każdym etapie ciąży, a także po porodzie. Ze wsparcia tego specjalisty mogą skorzystać również osoby, które dopiero planują swoją przygodę z macierzyństwem i chcą się dobrze się do niej przygotować.

Fizjoterapeuta czuwa między innymi nad:

 • -wzmocnieniem struktur mięśniowych
 • -stabilizacją postawy
 • -wzmocnieniem aparatu porodowego
 • -właściwymi technikami dającymi skuteczną kontrolę narządów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego,
 • -prawidłową adaptacją układu kostno-mięśniowegodo zmian zachodzących podczas ciąży

Szczególnie ważną kwestią jest właściwa opieka w okresie połogu ( do 6 tygodni po porodzie), gdy tkanki krocza znajdują się w fazie gojenia, a cały organizm kobiety podlega głębokim zmianom i procesom regeneracji. Wiele pań w tym czasie próbuje na własną rękę wykonywać ćwiczenia pomagające im dojść do formy sprzed ciąży, czasemaktywność fizyczna jest nadmierna i niewłaściwa,a tkanki mogą być narażone na różnego rodzaju urazy,co może ostatecznie wpłynąć na organizm niekorzystnie. Połóg nie wyklucza aktywności fizycznej, ale powinna ona być wykonywana prawidłowo. Fizjoterapeuta określa indywidualnie dla każdej kobiety bezpieczną formę i zakres ćwiczeń, dzięki którym może ona osiągnąć zamierzone cele, dbając jednocześnie o swój stan zdrowia. Nie bez znaczenia jest rehabilitacja mięśnia dna miednicy, która jeśli jest właściwie prowadzona, pozwala na minimalizację objawów zaburzeń statki mięśni dna miednicy, takich jak nietrzymanie moczu, czy obniżanie ścian pochwy oraz powrót do pełnej i satysfakcjonującej aktywności seksualnej.

 

Jak przebiega wizyta u fizjoterapeuty?

Pierwsza wizyta obejmuje rozmowę z fizjoterapeutą, ocenę ogólnego stan zdrowia pacjentki, udzielenie odpowiedzi na szczegółowe pytania dotyczące występujących dolegliwości oraz oczekiwań pacjentki. Rozmowa często jest poszerzona o wypełnienie specjalnego kwestionariusza oraz o badanie pacjentki, pozwalające na:

 

 

 

 

 

 • -ocenę funkcjonowania mięśni i wykrycie ich ewentualnych nieprawidłowości
 • -rozejście mięśni prostych brzucha
 • -osłabienie aktywności mięśni dna miednicy
 • -ocenę blizn poporodowych (po cesarskim cięciu, nacięciu krocza)
 • -ocenęstatyki dna miednicy (czy nie doszło do obniżenia macicy, pochwy poprzez badanie per vaginam, per rectum)

 

 

12.07.2016

Zapraszamy do lektury publikacji "Bez znieczulenia" — Jak powstaje człowiek
autorzy: Marzena Dębska, Romuald Dębski, Magdalena Rigamonti

Czytaj >>

18.04.2016

NOWOŚĆ!

Z przyjemnością informujemy, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentek, wprowadziliśmy w Dębski Clinic możliwość wykonywania ZABIEGÓW LASEROWYCH z zakresu GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ. Zabiegi przeprowadzane są w oparciu o  sprawdzone technologie, zgodnie ze standardami światowymi. Wykonujemy je za pomocą najnowszej generacji lasera Edge One TM firmy Jeisys. Podstawowym wskazaniem do zabiegu laserowego jest utrata napięcia ścian pochwy oraz skóry sromu, która jest zjawiskiem powszechnym, nasilającym się wraz z wiekiem oraz liczbą odbytych porodów silami natury. Prowadzi ona niestety do zmniejszenia komfortu podczas współżycia oraz obniżenia satysfakcji z życia seksualnego zarówno dla kobiety, jak i jej partnera. Często zmianom tym towarzyszy suchość i zmiany zanikowe w obrębie pochwy i sromu, które z kolei predysponują do zaburzeń w zakresie flory bakteryjnej, a tym samym do dolegliwości w postaci upławów, świądu i pieczenia w okolicach intymnych. Część pacjentek, u których zmiany poporodowe są bardzo nasilone i dotyczą zaburzeń statyki narządu rodnego, kwalifikuje się do leczenia operacyjnego, ale większość może być leczona za pomocą zabiegu o minimalnej inwazyjności, jakim jest zabieg laserowy. U kobiet z niewielkiego lub średniego stopnia nietrzymaniem moczu wykonuje się również zabieg laseroterapii cewki moczowej. Pomaga on uruchomić procesy naprawcze tkanek w okolicy cewki i w efekcie spowodować zmianę kąta nachylenia cewki moczowej, co w wielu przypadkach może spowodować zmniejszenie objawów nietrzymania moczu.

Wskazania do zabiegów:

-         zespół luźnej pochwy po porodzie siłami natury

-         łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu

-         zmiany atroficzne pochwy u kobiet po menopauzie

-         utrata elastyczności warg sromowych

-         przebarwienia okolic intymnych

-         blizny po nacięciu krocza, rozstępy

ZABIEG LASEROWEJ REWITALIZACJI POCHWY

PRZEBIEG ZABIEGU:

Do zabiegu kwalifikuje pacjentkę lekarz. Pacjentka powinna mieć ze sobą wynik aktualnego badania cytologicznego. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy endowaginalnej wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Laser działa bezpośrednio na ściany pochwy, powodując liczne precyzyjnie rozmieszczone mikrourazy w śluzówce, co pobudza pochwę do regeneracji i skutkuje powstaniem nowych komórek i gruczołów. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co wpływa na przebudowę całej śluzówki pochwy. Zabieg  powoduje obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz często redukcję problemu nietrzymania moczu bez konieczności interwencji chirurgicznej.

ODCZUCIA PODCZAS ZABIEGU:

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia; trwa około 15 minut. Po około 7 dniach można  rozpocząć współżycie.

EFEKTY ZABIEGU:

Zabieg z wykorzystaniem lasera pomaga przywrócić elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiary oraz poprawić nawilżenie. Zwykle do osiągnięcia zamierzonego efektu wystarcza jeden zabieg. Aby jednak rezultat był w pełni zadowalający, pacjentka po konsultacji z lekarzem może  zdecydować się na powtórzenie zabiegu po upływie 4 – 6 tygodni.

REWITALIZACJA WARG SROMOWYCH I KROCZA

Zabiegowi temu mogą poddać się kobiety mające problemy z utratą elastyczności oraz suchością skóry warg sromowych i krocza. Objawy te mogą wystąpić u kobiet w każdym wieku, w następstwie przyjmowania leków lub jako objaw towarzyszący menopauzie, zwłaszcza w przypadku, jeśli kobieta nie stosuje hormonalnej terapii zastępczej. 

ODCZUCIA PODCZAS ZABIEGU:

Zabieg ten wymaga miejscowego znieczulenia. Przed zabiegiem okolica intymna zostanie znieczulona za pomocą specjalnego kremu. Zabieg trwa około 15 minut. Po około 7 dniach można rozpocząć współżycie.

EFEKTY ZABIEGU:

Zabieg z wykorzystaniem lasera pomaga przywrócić elastyczność, a przy okazji często usunąć przebarwienia ze skóry krocza. Zwykle do osiągnięcia zamierzonego efektu wystarcza jeden zabieg. Każdy zabieg jest poprzedzony badaniem ginekologicznym oraz wywiadem lekarskim, dotyczącym między innymi oczekiwań pacjentki oraz przedstawienia korzyści, jakie pacjentka może uzyskać w wyniku przeprowadzenia zabiegu. Poprzedza go podpisanie świadomej zgody przez pacjentkę.

Przeciwwskazania do zabiegów:

-         choroba nowotworowa

-         ciąża

-         miesiączka

-         stany zapalne dróg rodnych

Film z animacja zabiegu ginekologii estetycznej:

03.01.2014

Informacja o wyborze wykonawcy „Dostawa fotela ginekologicznego” można zobaczyć tutaj

 

03.01.2014

Informacja o wyborze wykonawcy „Dostawa lamp medycznych” można zobaczyć tutaj

 

19.12.2013

Ogłoszenie o zaproszeniu do składania ofert na przedmiot "Dostawa fotela ginekologicznego" można zobaczyć tutaj Zapraszamy.

 

19.12.2013

Informacja dotyczące ogłoszenia o zaproszeniu do składania ofert na przedmiot "Dostawa fotela ginekologicznego" 

W związku z ogłoszeniem o zaproszeniu do składania ofert na przedmiot „Dostawa fotela ginekologicznego” z dnia 12 grudnia 2013 r. informujemy, iż ze względu na błędnie określone parametry przedmiotu zamówienia w dniu 19 grudnia 2013 r. unieważniono ww. zapytanie ofertowe. 

19.12.2013

Informacja o wyborze wykonawcy „Dostawa aparatu usg” można zobaczyć tutaj

 

12.12.2013

Ogłoszenie o zaproszeniu do składania ofert na przedmiot "Dostawa fotela ginekologicznego" można zobaczyć tutaj Zapraszamy.